AŞINMA PLAKALARI (AŞINMAYA DİRENÇLİ SACLAR)

#

Bu dayanıklı çelikler kolay şekil alabilir, kaynaklanabilir, aşınmaya dayanıklıdır. Yüksek brinel sertlik kalitesine sahip bu çelikler;
-Damperlerde,
-Kepçe ve Kovalarda,
-Kırıcılarda,
-Şutlarda ve Konveyor aksamlarında,
-Hurda Kovası ve Geri Dönüşüm ekipmanlarında,
-Beton Mikseri Kazanlarında,
-Her türlü ataşmanlarda ve aşınmanın olduğu tüm yüzeylerde kullanılmaktadır.

YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK

#

YükseK mukavemetli çelikler daha iyi mekanik özelliklere sahip veya daha fazla korozyona dayanıklı alaşımlı çeliklerdir.Yüksek mukavemetli çelikleri diğer çeliklerden ayıran özellik belli kimyasal özellikleri karşılamak için değil, istenen mekanik özellikleri karşılaması için yapılmasıdır. Kullanım alanları :
-Teleskobik ve katlanır bomlu vinçlerde,
-Ağır Taşımacılık ve yük taşıma ekipmanlarında,
-Araç Şasilerinde,
-Konstrüksiyonlarda

YAPI ÇELİĞİ

#

Genel yapı çeliği, çekme dayanımı ve akma sınırı ile tanımlanan ancak ısı işlemi uygulanmamış az alaşımlı çeliklerdir. Burada üst yapı, yol, kanal, köprü vb. inşaat işlerinde kullanılan yukarıda verilen tanıma uygun şekilde imal edilen çelik profiller, çubuklar, teller, levhalar, şeritler, kalın ve orta kalınlıktaki saçlar ile yarı mamul ve dökme parçaların yapımında kullanılan çelikler ele alınmaktadır. İnşaat ve sanayi sektöründe, kutu profil, çubuk yapımı ve sıcak haddelenmiş sanayi profilleri yapımında kullanılmaktadır.

BALİSTİK ÇELİK

#

Balistik çelik ateşli silah mermisinin ve patlamalarda oluşan şarapnel parçalarının etkisini abzorbe etmeye yarar. Bu çelik plakalar askeri araçlarda, koruma yapılarında ve buna benzer çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

HURDA METAL

#

Hurda tüketim fazlası ve artığı malzemeye denir. Eski, kırık, bozuk, hasarlı ve kullanılması ekonomik olmayan makine, tezgah,ekipman, iş makinesi, kamyon, otomobil, gemi, uçak, demiryolu malzemelerinden iğneye kadar uzanan her türlü sanayi ürünü ile bu ürünlerin üretimi sürecinde elde edilen arayiş, talaş, imalat artığı vb. olduğu gibi kullanılmayan eski ve yeni maddelere demir çelik hurda denir.